Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Z paszportem do Wilanowa - czy obcokrajowcom warto się tu osiedlić?

Z paszportem do Wilanowa - czy obcokrajowcom warto się tu osiedlić?

Do Polski napływają obcokrajowcy - to powszechnie znany fakt, który nie budzi w tych czasach większych emocji. Jednym z miejsc, w których się osiedlają, jest Warszawa, a w Warszawie - Wilanów. Co takiego przyciąga - oraz może przyciągać - przybyszów z obczyzny do naszego kraju? Poniżej kilka powodów.

Szkoły językowe na Wilanowie uczą polskiego


Znamy ten schemat - chcemy nauczyć się języka, szukamy szkoły z dobrą ofertą. Zwiększa to pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa w obcym kraju, w końcu będziemy mogli porozumieć się z każdym. Szkoły językowe na Wilanowie - takie jak LeCoz Language Education, The Royal School czy The Palms - wśród standardowej oferty zawierającej kursy angielskiego, niemieckiego czy włoskiego proponują również naukę polskiego! Jest to niesamowicie korzystna opcja dla każdego, kto chciałby zameldować się w Polsce, ale nasz język sprawia mu trudności.


Rynek nieruchomości w Wilanowie jest satysfakcjonujący


 - Na Wilanowie znajdują się wspaniałe mieszkania - podkreśla Maciej Balcerek z warszawskiej agencji architektonicznej Perfect Space. - Ich metraż zazwyczaj nie przekracza 60m2, co daje odpowiednią przestrzeń do zagospodarowania, a nie generuje zbyt dużych kosztów. Wciąż można znaleźć wiele bardzo wiele atrakcyjnych ofert na mieszkania w stanie deweloperskim, nie brakuje również ofert na wynajem. 


Za metr kwadratowy mieszkania zapłacimy od sześciu do czternastu tysięcy złotych - znaczenie ma lokalizacja oraz stan mieszkania.  


Na Wilanowie istnieją szkoły dwujęzyczne


Edukować się w tej dzielnicy nie trzeba koniecznie po Polsku. Istnieje bogata oferta szkół, prowadzących nauczanie polską lub brytyjską podstawą programową, do tego wiele z nich jest dwujęzyczna. Dziecko obywatela z zagranicy pójść może do przedszkola, np. Kids’ Academy Preschool, szkoły podstawowej Szkoła Podstawowa nr 169 im. Orła Białego z Oddziałami Dwujęzycznymi), czy do niepublicznego liceum Akademeia High School. Zaobserwować można stopniowe otwieranie się szkół na przyjęcie pociech z różnych zakątków świata.


Jakie narodowości królują na Wilanowie?


Zgodnie z danymi udostępnionymi przez Urząd Miasta Warszawy, w lipcu 2019 roku Wilanów zamieszkiwało prawie 2300 osób pochodzących z innych krajów. Byli to między innymi Brytyjczycy, Francuzi (zameldowani na pobyt stały) czy Białorusini i Koreańczycy z Korei Południowej (na pobyt tymczasowy). Zgodnie z trendem zakładającym coraz dynamiczniejszą migrację, możemy założyć, że już niedługo ich liczba może się podwoić. Będzie to oznaczało tyle, że mniejszości zyskają więcej głosu w ogólnej dyskusji i zapewne ich potrzeby jeszcze bardziej będą brane pod uwagę.


Wilanów szanuje religie i dba o kulturę


Wilanów to dzielnica bogatej historii, o którą walczy, by nie została zapomniana. Z tego względu, mieszkając tam możemy udać się do miejsc kulturowych, zapewniających naukę i rozrywkę, nie tylko w języku polskim. Obywatele innych krajów skorzystać mogą m.in. z oferty Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, w którym odbywają się atrakcyjne warsztaty w języku angielskim, od lekcji historii po kaligrafię. Spragnieni kultury zaś udać się mogą do Centrum Kultury Wilanów na koncerty, wystawy sztuki i wszelkiego rodzaju zajęcia, na przykład taneczne, gimnastyczne, muzyczne czy karate. Wyznawcy innych religii zaś udać się mogą do centrum muzułmańskiego, meczetu oraz działającego tam Stowarzyszenia Buddyjskiego.


Czy zatem Wilanów jest miejscem sprzyjającym obcokrajowcom? Jak najbardziej tak i warto rozważyć zakup mieszkania na jego terenie.

Data publikacji: 25.11.2019

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również