Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Jak wideodomofony podnoszą prestiż osiedli mieszkaniowych?

Jak wideodomofony podnoszą prestiż osiedli mieszkaniowych?

Eleganckie, solidne i funkcjonalne wideodomofony stają się coraz popularniejsze. Sprawdzimy dziś, w jaki sposób zestawy wideodomofonowe wpływają na prestiż oraz komfort na terenie osiedli mieszkaniowych. Podpowiemy też, jak wybrać dobry wideofon i gdzie go kupić!Czym wyróżniają się wideodomofony na tle zwykłych domofonów?Obecność kamery video domofonu to wbrew pozorom zaledwie ułamek funkcjonalności, jakie wyróżniają wideodomofony na tle zwykłych domofonów. Oczywiście możliwość podglądu na żywo obrazu z terenu przyległego do miejsca montażu urządzenia (wejścia do budynku lub bramy wejściowej na osiedle) stanowi aspekt, wyróżniający cały segment produktowy, jaki stanowią wideofony. Okazuje się jednak, że zestawy wideodomofonowe mają więcej zalet! Nowoczesne domofony z kamerą, takie jak prestiżowy wideodomofon Bas IP, posiadają często możliwość przekierowania rozmów do aplikacji mobilnej. Co to oznacza dla mieszkańca budynku? Użytkownik ma możliwość odbierania rozmów, otwierania drzwi czy monitorowania otoczenia z poziomu smartfona z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. To rozwiązanie otwiera nowe możliwości przed projektantami innowacyjnych, inteligentnych osiedli mieszkaniowych.W jaki sposób zestaw wideodomofonowy podnosi komfort i prestiż?Ekskluzywny, dopracowany design to równie częsty wyróżnik zestawów wideodomofonowych. Bez wątpienia połączenie nowoczesnej stylistyki z nowatorskimi funkcjami sprawia, że współczesne wideodomofony podnoszą komfort oraz prestiż bloków mieszkalnych, osiedli mieszkaniowych czy apartamentowców. Relatywnie niewielka inwestycja w wideodomofony dwurodzinne lub wielorodzinne pozwala radykalnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa. Co to oznacza dla inwestora? Niezależnie czy jesteś inwestorem, deweloperem, czy jedną z osób decyzyjnych w projektach deweloperskich z zakresu budownictwa mieszkaniowego – musisz mieć świadomość, jak duży wpływ na możliwość podniesienia ceny mieszkania ma obecność nowoczesnych systemów komfortu i bezpieczeństwa. Wideofony w połączeniu z automatyką budynkową, inteligentnym oświetleniem i systemem monitoringu oraz kontroli dostępu pozwolą Ci podnieść cenę za metr.Jak wybrać dobry wideofon dla bloku mieszkalnego lub apartamentowca?Decydując się na wybór systemowego rozwiązania w zakresie wideofonu dla bloku mieszkalnego lub apartamentowca należy zwrócić uwagę na szereg rozmaitych aspektów. Jak wybrać dobry domofon z kamerą video?
 • Jakość obsługi zarówno z poziomu stacji bramowej, jak i panelu abonenckiego, który stanowi ekran dotykowy albo tradycyjna słuchawka połączona z wyświetlaczem.

 • Rodzaj matrycy zastosowanej w obiektywie kamery wideodomofonu oraz funkcje związane z doświetlaniem przy pomocy emitera podczerwieni.

  • Funkcjonalności związane z podłączeniem dodatkowych przycisków sterowania elektrozaczepami do otwierania furtki, bramy, drzwi czy szlabanu wjazdowego.

  • Obecność dodatkowych funkcji: regulacji głośności z opcją „mute”, dostępnych melodii sygnału wywołania czy trybu rozmowy bez użycia rąk.

  • Odporność panelu oraz stacji abonenckiej na działanie wilgoci, niskich temperatur, promieniowanie słoneczne czy uderzenia mechaniczne.

  • Rodzaj zastosowanej instalacji, np. połączenie między wszystkimi elementami systemu poprzez niespolaryzowane żyły albo okablowanie sieci komputerowej IP.

  • Możliwość integracji z automatyką budynkową oraz systemem alarmowym.  Bez wątpienia na etapie zakupu, przydatna okaże się pomoc doświadczonego doradcy handlowego, który pomoże wybrać system dopasowany do potrzeb osiedla.  Gdzie deweloper lub inwestor powinien szukać video domofonów z kamerą?  Na polskim rynku działa wiele sklepów internetowych ze sprzętem do budowy systemów domofonowych, jednak niewiele z nich zapewnia profesjonalne doradztwo.Szukasz zaufanego dostawcy video domofonów z kamerą dla inwestycji deweloperskich? Skorzystaj z oferty sklepu internetowego EC System i zyskaj indywidualne doradztwo w doborze rozwiązań, które podniosą prestiż Twojej inwestycji!
Data publikacji: 27.10.2023

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również