Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Mieszkanie dla rodziny. Jakie powinno być?

Mieszkanie dla rodziny. Jakie powinno być?

Wielu z nas nad kupnem mieszkania zastanawia się wtedy, kiedy w ich życiu pojawia się druga połówka, dzieci. Rodzina się powiększa i nagle nasze wynajmowana kawalerka przestaje wystarczać. Niewielki metraż i przypadkowa lokalizacja sprawiają, że zaczynamy rozglądać się za czymś bardziej komfortowym. Ale jak wybrać lokum, by odpowiadało wszystkim członkom rodziny? Jakich miejsc szukać, by życie było wygodne, a podróże do pracy i szkoły nie zajmowały za dużo czasu? Sprawdzamy.

Przestrzeń dla każdego


Mieszkanie dla rodziny to takie, w którym każdy ma miejsce dla siebie. Pierwszym, nad czym powinniśmy się zastanawiać przy poszukiwaniach, jest więc metraż i funkcjonalny rozkład. O ile singiel lub para często wybierają mieszkania z małą liczbą pomieszczeń, otwarte i przestronne, o tyle większa rodzina to konieczność zainwestowania w więcej pokoi. W idealnym świecie każdy ma swoją przestrzeń, dzieci mają osobne pokoje, rodzice sypialnię, a cała rodzina spotyka się wspólnie w dużym pokoju wypoczynkowym.


Jeśli mamy większą rodzinę, musimy też zwrócić uwagę na rozmiar kuchni i łazienki. Będąc singlem, wystarcza nam zwykle niewielka łazienka z prysznicem i toaletą. Ponieważ często jemy na mieście lub zamawiamy obiady z dowozem, nie potrzebujemy przestronnej kuchni. Zupełnie inaczej jest, kiedy pojawiają się dzieci. Nagle zaczynamy gotować, potrzebujemy dużej lodówki, spiżarni na zapasy żywności oraz pełnowymiarowej zmywarki. Podobnie jest z łazienką – przy dzieciach przyda się wanna. Potrzebujemy też więcej miejsca, by wygodnie wykonywać wszystkie czynności higieniczne wokół najmłodszych.


Wygodna lokalizacja


Kolejnym istotnym czynnikiem, który powinniśmy brać pod uwagę, szukając idealnego mieszkania dla rodziny, jest lokalizacja. Najlepiej wybrać miejsce w pobliżu węzłów komunikacyjnych, dzięki czemu wszyscy domownicy będą mogli wygodnie dojeżdżać do pracy czy szkoły. Mieszkania przy metrze warszawskim będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż dom na obrzeżach. Przynajmniej do momentu, kiedy nasze dzieci nie dojrzeją na tyle, by móc swobodnie i samodzielnie poruszać się po całym mieście.


Z drugiej strony warto sprawdzić, czy w okolicy znajdują się jakieś tereny zielone, miejskie głusze, do których będziemy mogli chodzić na spacery i relaksować się po ciężkim dniu pracy. Przydadzą się oczywiście place zabaw w okolicy, by nasze pociechy miały gdzie spędzać wolny czas. Do tego sklepy i punkty usługowe, bliskość szkół i przedszkoli. Tak, by cała rodzina miała wszędzie blisko.


Szukając mieszkania przy metrze w Warszawie, warto zwrócić uwagę na zlokalizowaną na Woli 19. Dzielnicę. To doskonałe połączenie architektonicznego szyku, świetnego punktu na mapie stolicy i bliskości biznesowego centrum miasta.

Data publikacji: 24.08.2020

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również