Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Okna sterowane elektrycznie, czyli inteligentny dom

Okna sterowane elektrycznie, czyli inteligentny dom

Jeszcze nie tak dawno inteligentny dom stanowił ekskluzywne rozwiązanie, zarezerwowane wyłącznie dla nielicznych. Obecnie nowoczesne systemy zarządzania budynkiem zyskują na popularności. Być może powodem są coraz niższe koszty ich instalacji. Jedno jest pewne - inteligentny dom podnosi komfort życia, sprzyja oszczędności i zwiększa bezpieczeństwo.

Inteligentny dom i jego okna


Jednym z inteligentnych rozwiązań są solarne i elektryczne okna dachowe, które można otwierać i zamykać zdalnie za pomocą klawiatury naściennej lub specjalnej aplikacji w telefonie. Załóżmy, że pada deszcz. Dzięki czujnikowi deszczu okna samoczynnie zamykają się, zapobiegając dostaniu się wilgoci do środka. To jeszcze nie wszystko. Takie okna można także wyposażyć w inteligentny system np./ VELUX Active, który dba o świeże powietrze w domu i samodzielnie otwiera i zamyka okno dachowe, markizy i rolety zewnętrzne lub wewnętrzne. Jak to możliwe? System działa w oparciu o dane z zewnętrznych stacji pogodowych oraz analizuje informacje z czujników umieszczonych w domu. Kontroluje jakość powietrza, temperaturę, wilgotność i poziom dwutlenku węgla. Jeśli wykryje, że w pomieszczeniu jest zbyt duszno, otworzy okno, by wpuścić świeże powietrze. A gdy otrzyma informacje o zbliżającej się fali upałów, zaciągnie markizy, by chronić wnętrze przed przegrzaniem. Wszystkie produkty możemy także dowolnie programować i dopasować je do naszego stylu życia np. zaplanować wietrzenie o określonych godzinach lub podczas wakacji. Dla jeszcze większej wygody, okna, markizy i rolety możemy otwierać i zamykać z poziomu aplikacji w telefonie.


Inteligentne okna dachowe dla każdego Jeśli mamy już okna dachowe z górnym system otwierania, możemy wyposażyć je w sterowanie elektryczne lub zasilanie solarne i cieszyć się większym komfortem. W przypadku sterowania elektrycznego do okna musimy doprowadzić przewód elektryczny. Najlepiej wykorzystać na to czas budowy lub remontu. Nie będzie to wielki wydatek, a dzięki temu później, w dowolnym momencie będziemy mogli zainstalować na oknie silnik, by otwierać i zamykać je zdalnie. Jeśli wybierzemy zasilanie solarne, nie musimy doprowadzać przewodów – wystarczy wyposażenie okna w zestaw adaptacyjny: silnik, panel z ogniwem fotowoltaicznym i czujnikiem deszczu oraz klawiaturę naścienną.


Okna sterowane automatycznie – jeszcze większy komfort


Dla wszystkich tych, którym zależy na poprawie komfortu w domu. Duszne i przegrzane pokoje to już przeszłość. Instalując system sterowania klimatem poddaszanie musisz już pamiętać o regularnym wietrzeniu – system zrobić to za Ciebie, abyś mógł cieszyć się idealną temperaturą w domu. Montaż elektrycznych i solarnych okien także dobre rozwiązanie, jeżeli ich instalacja planowana jest w trudno dostępnych miejscach.  Gdzie znaleźć elektrycznie sterowane okna? Skorzystaj z oferty renomowanych producentów, oferujących innowacyjne rozwiązania, np. VELUX, znanej w wielu krajach marki, wspierającej energooszczędne budownictwo. 

Data publikacji: 19.08.2020

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych je...

Warto przeczytać

Zobacz również