Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

W Warszawie nie można kupić mieszkania w atrakcyjnej cenie? W takim razie źle szukasz!

W Warszawie nie można kupić mieszkania w atrakcyjnej cenie? W takim razie źle szukasz!

Ceny mieszkań w Warszawie potrafią skołować nawet największych rynkowych optymistów. Cena za metr kwadratowy w stolicy jest najwyższa spośród wszystkich miast w Polsce. Od ponad 15 lat ceny warszawskich mieszkań stopniowo rosną i nawet ogólnoświatowa pandemia nie wpłynęła na ich obniżenie. Nie oznacza to jednak, że w Warszawie nie da się kupić mieszkania w atrakcyjnej cenie. Wystarczy tylko dobrze poszukać.

Ceny mieszkań w Warszawie rosną szybciej od średniej krajowej


Niestety, zarówno prywatni, jak i instytucjonalni inwestorzy, którzy chcą nabyć lokal mieszkalny w Warszawie, nie mają powodów do radości. O ile jeszcze kilkanaście lat temu ceny mieszkań w Warszawie rosły równolegle ze średnią krajową, to obecnie wzrost cen mkw. zaczął przyśpieszać i pozostawił daleko w tyle rokroczny wzrost cen mieszkań.


Rynkowi eksperci szacują, że z roku na rok dysproporcja ta będzie się coraz bardziej pogłębiać, co w konsekwencji sprawi, że mieszkania w stolicy staną się coraz bardziej niedostępne dla mniej zamożnych inwestorów.


Tak szybki wzrost cen mieszkań oraz jednoczesny brak spadku cen w dobie pandemii spowodowany jest przede wszystkim nieustającym i nienasyconym popytem na mieszkania. Polacy wciąż hurtowo wręcz nabywają lokale mieszkalne. Wobec tego, gdy popyt utrzymuje się na wysokim poziomie, utrzymują się również ceny mieszkań.


Nie wszędzie jest tak drogo


Poszukując opłacalnego w zakupie mieszkania w Warszawie, warto dokładnie poznać rynek mieszkaniowy w stolicy oraz dowiedzieć się, gdzie za mieszkanie przyjdzie nam zapłacić najwięcej, a gdzie najmniej. Oczywistą koleją rzeczy jest fakt, że za mieszkania w ścisłym centrum oraz dzielnicach okalających śródmieście Warszawy przyjdzie nam zapłacić najwięcej.


Z kolei najmniej kosztować będą lokale umiejscowione na przedmieściach Warszawy oraz w miejscowościach satelickich. Tutaj jednak uwaga, bowiem jedna z takich miejscowości – Konstancin-Jeziorna stanowi najdroższy adres w całej Polsce. Wyjątek ten potwierdza jednak wspomnianą powyżej regułę.


A gdzie możemy znaleźć atrakcyjne cenowo mieszkania w Warszawie? Warto zwrócić uwagę na ofertę deweloperów, którzy oferują nowoczesne lokale w lokalizacjach, które łączą dobre skomunikowanie, dostęp do niezbędnej infrastruktury oraz relatywnie atrakcyjną cenę.


Sprawdź: nowe inwestycje Warszawa.


Ceny mieszkań w Warszawie są bardzo niejednorodne


Poszukując mieszkania w Warszawie, warto zwrócić uwagę na fakt, że ceny lokali mieszkalnych w stolicy są wyjątkowo niejednorodne. Wśród obecnie najpopularniejszych dzielnic, które oferują świetne skomunikowanie z centrum i są zlokalizowane w wyjątkowo atrakcyjnych oraz perspektywicznych dzielnicach, należy wymienić mieszkania na Żoliborzu i Woli. Średnia cena mieszkań w tych dwóch dzielnicach wynosi ok. 820-870 tys. złotych.


Mieszkania na Bemowie, Białołęce, Bielanach i Pradze to średni koszt rzędu 638-650 tys. złotych. Z kolei decydując się na zamieszkanie w dalszych dzielnicach i miejscowościach sąsiadujących – np. w Rembertowie, na Wesołej, Włochach czy Targówku, przyjdzie nam zapłacić średnio 352-527 tys. złotych.

Data publikacji: 12.01.2021

Zobacz wcześniejsze aktualności

Z czego wykonać blat kuchenny?

Z czego wykonać blat kuchenny?

Blat kuchenny powinien cechować się trwałością, funkcjonalnością, ale również estetycznym wyglądem. Dostępnych jest wiel...

Warto przeczytać

Zobacz również