Znajdź inwestycje/dewelopera w całej Polsce

Śródmieście i okolice - 7 inwestycji

Noakowskiego 16

Warszawa, Śródmieście ul. Noakowskiego 16

Termin oddania: gotowe

Liczba mieszkań:36 mieszkań

Powierzchnia:37-175 m2

Liczba pokoi:1 - 5

Cena:Informacje u dewelopera

Deweloper: FENIX GROUP

Belwederska

Warszawa, Śródmieście ul. Belwederska

Termin oddania: Pokaż szczegóły

Liczba mieszkań:Brak danych

Powierzchnia:59.2-171.8 m2

Liczba pokoi:Brak danych

Cena:=Informacja u dewelopera

Deweloper: Grupa Gant

Jana Pawła II 80

Warszawa, Śródmieście Al. Jana Pawła II 80

Termin oddania: Pokaż szczegóły

Liczba mieszkań:Brak danych

Powierzchnia:44-65 m2

Liczba pokoi:2

Cena:17 000 PLN

Deweloper: JAZ-BUD Sp. z o.o.

Kryształ Powiśla- Solec Residence

Warszawa, Śródmieście ul. Solec 18/20

Termin oddania: gotowe

Liczba mieszkań:Brak danych

Powierzchnia:41-270 m2

Liczba pokoi:Brak danych

Cena:informacja u dewelopera

Deweloper: SAWA APARTMENTS

Ogrody Jerozolimskie

Warszawa, Śródmieście Aleje Jerozolimskie 192

Termin oddania: gotowe

Liczba mieszkań:1 mieszkanie

Powierzchnia:44-135 m2

Liczba pokoi:Brak danych

Cena:7500

Deweloper: Sobpol Sp. z o.o.

Rezydencja Foksal

Warszawa, Śródmieście ul. Kopernika 5

Termin oddania:

Liczba mieszkań:Brak danych

Powierzchnia:- m2

Liczba pokoi:Brak danych

Cena:

Deweloper: BBI Development NFI

Złota 44

Warszawa, Śródmieście ul. Złota 44

Termin oddania:

Liczba mieszkań:Brak danych

Powierzchnia:- m2

Liczba pokoi:Brak danych

Cena:

Deweloper: BBI Development NFI

Dzielnicę Śrómieście zamieszkuje
120 091
tyś. osób,
Dzielnica ma powierzchnię 15,6 km2
W dzielnicy znajduje się:

1507 obiektów gastronomicznych

- 669 restauracji
- 362 kawiarnie
- 114 pizzeri

42 obiekty rekreacyjne, w tym

- 18 parków
- 14 siłowni i fitness klubów
- 10obiektów spa

159 obiektów edukacyjnych, w tym

- 46 przedszkoli
- 23 szkoły podstawowe
- 73 szkoły średnie
- 17 szkół wyższych

6 placówek medycznych, w tym

- przychodnie
- szpitale
- apteki

Aktualności Dzielnica Śródmieście

Nowa inwestycja Unidevelopment S.A. na Bemowie

Pomysł na małe mieszkanie

Urządzanie mieszkania, zwłaszcza o małej powierzchni, jest nie lada wyzwaniem – im mniejszy metraż, tym trudniej funkcjonalnie zaplanować i zaaranżować przestrzeń. Co zrobić, aby jak najlepiej zagospodarować nieduży metraż? Poznaj rozwiązania stosowane przez architektów wnętrz.

Zwrócenie się o pomoc do profesjonalisty jest dobrym pomysłem, zwłaszcza gdy brakuje nam wyobraźni przestrzennej i nie do końca wiemy, jak nasze małe M ma wyglądać. Architekt wnętrz doradzi zarówno w kwestii ewentualnych zmian funkcjonalnych, jak i aranżacji – mebli, oświetlenia czy kolorystyki, które mają niebagatelny wpływ na optyczne powiększenie przestrzeni.

Funkcjonalny podział według architekta wnętrz

W mieszkaniach o niewielkim metrażu warto zrezygnować ze ścianek, które dzieląc przestrzeń, optycznie ją zmniejszają. Najczęściej proponowanym przez architektów wnętrz rozwiązaniem jest otwarta część dzienna z podziałem na trzy podstawowe strefy – wypoczynkową, kuchenną i jadalnianą, urządzone w jednym, spójnym stylu.

Przestrzeń do przechowywania

W zapewnieniu odpowiedniej ilości miejsca do przechowywania (nie tylko ubrań, ale też sprzętów gospodarczych, pościeli, ręczników, itp.) pomogą duże zabudowy sięgające sufitu, zwłaszcza w holu czy w sypialni. W szafie w przedpokoju warto wygospodarować wnękę z siedziskiem – rozwiązanie to, często proponowane przez architektów wnętrz, zapewnia wygodne miejsce do założenia butów czy odłożenia torebki, a jednocześnie nie zabiera dodatkowej przestrzeni.

W małej kuchni warto sięgnąć po praktyczne rozwiązania pozwalające maksymalnie wykorzystać miejsce w dolnych szafkach, np. szuflady z pełnym wysuwem, systemy do szafek narożnych, regały cargo, itp. Górną zabudowę warto podzielić na dwie części – głębszą, pod sufitem, przeznaczoną do przechowywania rzadziej używanych sprzętów i akcesoriów oraz płytszą, nad blatem (nie będzie przeszkadzać w pracy) na podręczne rzeczy, z których często korzystamy.

W części wypoczynkowej i jadalnianej sprawdzą się meble o lekkich formach. Modele na nóżkach (komody, sofy, szafki RTV) nie zasłaniają podłogi, dzięki czemu przestrzeń wydaje się mniej zastawiona, nie zmniejszona. Pamiętajmy również o tym, że duża liczba przedmiotów stojących „na widoku” wizualnie zmniejsza przestrzeń, dlatego zamiast otwartych półek wybierzmy szafki z frontami i ograniczmy do minimum drobiazgi i bibeloty. W przypadku małych mieszkań często jedyną opcją jest kupno mebli robionych na wymiar, przy ich projektowaniu warto zasięgnąć porady architekta wnętrz, stolarza lub specjalisty z firmy oferującej szafy i zabudowy.

Jasno, gładko i błyszcząco

W małym mieszkaniu zastosujmy jasne i neutralne kolory, zarówno na ścianach, jak i w wyposażeniu. Barwy bardziej wyraźne, np. ciemne lub intensywne, mogą pojawić się jedynie w postaci dodatków, jako urozmaicenie stonowanej aranżacji (tekstylia, obrazy czy elementy konstrukcyjne mebli, np. nogi stolika kawowego, podstawa lampy podłogowej). Fronty zabudów meblowych powinny mieć jednolity jasny kolor, najlepiej w błyszczącym wykończeniu. W przedpokoju, sypialni czy łazience warto zastosować fronty lustrzane, które odbijając przestrzeń, wizualnie ją powiększą. Odpowiednio rozmieszczone źródła światła, powielone przez błyszczące powierzchnie, również rozświetlą wnętrze i wywołają wrażenie przestronności.

Mieszkania o niewielkim metrażu cieszą się dużą popularnością, dlatego dobrym pomysłem jest poszukanie inspiracji np. w pismach wnętrzarskich lub na stronach pracowni architektonicznych. Tego typu realizacje swoim portfolio ma np. architekt wnętrz Paweł Wyrzykowski. Warto także obejrzeć katalogi producentów, którzy oferują meble do niedużych przestrzeni.

Nowa inwestycja Unidevelopment S.A. na Bemowie

Nowe osiedla od Ochnik Development z pasażem handlowym

Firma Ochnik Development podjęła decyzję o budowie nowoczesnego pasażu handlowo-usługowego przy dwóch osiedlach: Dzielna 64 oraz Studio Centrum. Lokalizacja przy ulicy Bellottiego zagwarantuje przyszłym mieszkańcom nowych inwestycji swobodę korzystania z wielu usług m.in. z restauracji włoskiej, kawiarni czy też salonu kosmetycznego.

W ramach inwestycji Studio Centrum powstają aktualnie mikro-apartamenty, do których klucze nabywcy odbiorą już w marcu br. Mieszkania w sąsiadującej inwestycji – Dzielna 64 – będą gotowe nieco później, we wrześniu 2018 r. Pasaż handlowo-usługowy jest elementem wspólnym dla obu projektów, który w znaczącym stopniu ma podnieść komfort i wygodę zamieszkiwania na osiedlach. Studio Centrum to 6-piętrowy budynek cechujący się podwyższonym standardem. W jego obrębie znajdują się mikro-apartamenty o powierzchniach kształtujących się w przedziale 19-33 mkw. Ich ceny sprzedaży rozpoczynają się od 180 tys. zł netto. Kompleks wyróżnia się starannością projektu i dopracowaniem detali. Jego oferta adresowana jest głównie do inwestorów pod przyszły wynajem oraz firm pragnących skorzystać z odliczeń podatkowych. Mikro-apartamenty dostępne są w opcjach z kompleksowym wykończeniem oraz pełnym wyposażeniem. W budynku znajduje się recepcja oraz pralnia. Dzielna 64 jest eleganckim obiektem posiadaj...

Nowa inwestycja Unidevelopment S.A. na Bemowie

Renowacja kamienicy przy Kopernika 15 w toku

Podczas gdy nowe mieszkanie w Warszawie powstają jak grzyby po deszczu i na mapie projektów deweloperskich pojawiają się coraz to nowe obiekty, są także takie inwestycje, które za zadanie mają przywrócenie dawnej świetności architektonicznym perłom stolicy. Jeśli chodzi o tego rodzaju inwestycje w Warszawie, jedną z nich jest kamienica Kopernika 15. Rewitalizacja budynku jest w toku – w efekcie budynek na nowo zaświeci swoim dawnym blaskiem.

Pod adresem Kopernika 15 mieści się kamienica w neorenesansowym stylu, która powstała w latach 1890-1900. Zaprojektował ją na własne cele mieszkaniowe architekt Władysław Marconi, autor projektu między innymi budynku Hotelu Bristol w Warszawie. Podobnie jak wiele innych budynków mieszkalnych, także kamienica przy Kopernika 15 uległa zniszczeniom podczas II wojny światowej. W kolejnych latach budynek niszczał również wskutek nieudolnie prowadzonych prac remontowych. W efekcie tych zaniedbań oryginalny wygląd kamienicy – tak w środku, jak i na zewnątrz – uległ degradacji. Kamienica została mimo to wpisana do rejestru zabytków. Nowe mieszkania Warszawa Śródmieście – nie tylko od dewelopera! We współpracy z konserwatorem zabytków przeprowadzana jest obecnie rewitalizacja budynku – tego niełatwego zadania podjęła się spółka Fenix Group. Wartość historyczna i artystyczna kamienicy z pewnością zasługuje jednak na przywrócenie jej dawnego blasku. Już teraz wiadomo, że nowe mieszkania...